Pyykkietikka Poudre de riz – Puuteri Le Pere Pelletier

Le Pere Pelletier Poudre de riz Powder puff scent -puuteri Le riz-puuteri Tuoksuetikka. Vinaigre pyykkietikka huuhteluaine pyykille. Puhdistusaine moniin käyttökohteisiin!

14,95 

  • PayPal
  • Klarna
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • Visa
  • Mastercard

Le Pere Pelletier – ekologinen pyykkietikka, jossa pehmeän hienostunut puuterinen tuoksu. Pyykkietikka toimii huuhteluaineena ja se tekee pyykistäsi puhtaan, pehmeän ja miellyttävän tuoksuisen ilman keinotekoisia jäämiä. Etikan tuoksu haihtuu pesun jälkeen pyykkien kuivuttua.

  • poistaa hajuja ja pesuainejäämiä
  • ehkäisee pesukoneen saostumia ja ummehtunutta hajua
  • pehmentää ja raikastaa pyykin luonnollisesti

Hellävarainen ja tehokas valinta
Luonnollinen etikka tekee pyykistä pehmeää ja raikasta ilman tukkivia kalvoja. Se sopii erityisesti pyyhkeiden, lakanoiden ja urheiluvaatteiden huuhteluun, eikä heikennä tekstiilien imukykyä. Pyykkietikka sopii kaikille tekstiileille.

Monikäyttöinen apu kodinhoidossa
Pyykkietikkaa voi käyttää myös yleispuhdistuksessa – esimerkiksi saunan lauteiden pesussa tai kylpyhuoneen pinnoille. Kaunis pullo toimii ihanasti osana sisustusta ja on myös ihana lahjaidea!

Yksityiskohdat

  • 500ml
  • tuoksuna pehmeän puuterinen tuoksu
  • annostus 2-4rkl pyykkikoneen huuhteluainelokeroon, riippuen pyykistä ja sen määrästä
  • lauteiden ym. yleispesuun n. 0,5dl/5l vettä
  • ei sisällä allergisoivia tai herkkyyttä aiheuttavia aineita
  • ei huononna pyyhkeiden imukykyä vrt. kaupalliset huuhteluaineet, joista jää tekstiiliin kalvo, joka “tukkii” ja pilaa kuituja
  • ehkäisee pesuainesaostumia pesukoneessa