Mos Mosh – Thora-neuletakki on valkoinen ja pehmeä lyhythihainen malli, joka sopii monenlaiseen pukeutumiseen. Alpakan ja villan sekoite tuo lämpöä kevyessä muodossa. Ajaton leikkaus tekee siitä helpon kerrospukeutumiseen.
- valkoinen sävy
- lyhyet hihat
- pyöreä pääntie
- napitus edessä
- siisti ja selkeä malli
Ajaton ja helposti yhdisteltävä
Selkeälinjainen malli tekee neuletakista monikäyttöisen. Pyöreä pääntie ja napitus tuovat klassisen ilmeen. Tämä neuletakki sopii niin mekon kuin T-paidankin pariksi. Alpakan ja villan yhdistelmä tuntuu miellyttävältä ihoa vasten. Kevyt rakenne tekee neuletakista mukavan sisäkäyttöön ja viileämpiin hetkiin. Säännöllinen tuuletus auttaa pitämään neuleen raikkaana.
Yksityiskohdat
- 33% alpakanvilla, 33% villa, 29% polyamidi, 5% elastaani
- mitat: koon XS kainalo-kainalo 49cm, olka-helma 57cm
koon L kainalo-kainalo 54cm, olka-helma 59cm - tuuletus ja tarvittaessa käsinpesu, älä käytä valkaisuaineita, ei rumpukuivausta, silitys enintään 110°C


